Domácí tým chtěl navázat tříbodovým ziskem na výhru z minulého kola doma se Šternberkem. To by je i bodově katapultovalo před hostující FK Slavonín.
Krajský přebor dorost
6. kolo, 8. 9. 2024

0:2

SK Chválkovice FK Slavonín

Reportáž

V pátek ohlásil nemoc golmanská jednička Jakub „Jilos“ Jílek. To znamenalo bezesnou noc pro trenéry, koho postavit mezi tři tyče. Nakonec padla volba na Tomáše „Lojkyse“ Lojku. Lojkys uklidňoval spoluhráče, že branku začaruje, ať dají alespoň jeden gól, on nic nepustí.

Jeho taktický pokyn splnil po krásném centru z pravé strany David „Dave“ Doležal. Na hlavu to bylo nízko, na nohu zase vysoko.Tak to vzal prsama a rozvlnil síť soupeře. Stav : 0:1 Soupeř se snažil Lojkyse načapat v nedbalkách nenápadným přehozem ve 30. minutě, ale Lojkys byl proti. V 34. minutě bylo potřeba zatáhnout ruční brzdu u slibně se rozvíjející akce soupeře. Štěpa „Šafránek“ Břečka – žlutá karta! Do kabin se šlo za stavu 0:1.

Slavonínští borci nechtěli nechat nic náhodě a stále tlačili na soupeřovu bránu. V 60. minutě se urval Jakub „Orys“ Horálek a tvrdou ranou z dálky skóroval – stav tedy 0:2. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, tak otevřeli obranu a začali na nás tlačit. Po naších chybách si vytvořili v krátkém sledu tři šance. To byla ta chvíle, kdy čaroděj Lojkys splnil, co slíbil. Těsně před koncem byl vyslán do brejku Jiří „Chirurg“ Bělaška a soupeř jej musel zastavit za cenu nedovoleného zákroku – Žlutá karta soupeře. V naprosté euforii z vítězství byl Lojkys označen za čaroděje Merlina. Kdo ví, jestli se to ujme…..

Konečný stav 0:2 pro Slavonín!