Domácí zápas čekal slavnonínský dorost v nedělním dopoledni s FK Mohelnicí.
5. kolo, 1. 9. 2024

2:1

FK Slavonín FK Mohelnice

Reportáž

Po Zábřehu jsme narazili na jejich sousední město, Mohelnici! My jsme chtěli potvrdit vzrůstající formu a oni odčinit prohru ze Šternberka.

Od prvních minut se nám dařilo vytvářet si šance a úspěšně je zahazovat. Soupeř hrozil pouze z protiútoků a bohužel jeden z nich se jim ve 44. minutě ujal a takzvaným Šatňákem“ se hosté ujali vedení – Stav 0:1. Do konce prvního poločasu se bohužel udála ještě jedna situace. Propadající balon chtěl Matěj „Karboš“ Psotka odehrát dlouhým nákopem, přičemž se mu v tom snažil zabránit hostující útočník šlapákem. Takto výstavní „pedál“ jsem už dlouho neviděl, ne že by bylo o co stát. Rozhodčí toto ocenil žlutým kartonkem. Toto nesl nelibě realizační tým domácího mužstva a dožadoval se vyloučení. Výsledkem bylo udělení žluté karty domácímu trenérovi Tomášovi „Kuželovi“ Psotkovi. Do konce první půle se již nic zásadního nestalo. Poločas – 0:1. Asistent trenéra tušil, co se v kabině bude dít, proto požádal správce, aby vypnul ruchové mikrofony.

Do druhé půle domácí tým vběhl opravdu nabuzeně a hned v 48 minutě se po krásném uvolnění přes dva hráče Michal „Barva“ Barvíř opřel do balonu a nádhernou střelou z 20-ti metrů srovnal skóre. Stav - 1:1. Domácí tým v tlaku pokračoval a dostat se přes „zaparkovaný autobus“ nebylo vůbec jednoduché. Nehledě k tomu, že hostující tým stále hrozil dlouhými nákopy a doběhy útočníků. Chyba z 1. poločasu se již neopakovala a soupeři se další gól vstřelit nepodařilo. Co se však podařilo, tak v 78. minutě průnik „Karboše“ do šestnáctky soupeře jeho typickým způsobem a nekompromisní zakončení technickou střelou skóroval. Stav 2:1 Bylo to bohužel i za cenu nedovolených zákroků. Za jeden z nich obdržel Jiří „Chirurg“ Bělaška žlutý kartonek. V přerušené hře najednou zůstal ležet na zemi Matouš „Matuška“ Kundel s vykloubeným ramenem. Léčení si vyžádá cca 3 týdny. Dále už nic zásadního neodehrálo.

Konečný výsledek tedy 2:1